Snooker – GRAND PRIX 01 – završna lista prijava

Plakati-HBS-snooker-800x472-GP

Informacije o turniru

Termin odigravanja:

GP-01 turnir održat će se od 05.-07.10.2018. godine u snooker klubu SC POT, Ksaver 195, Zagreb.

Prijave:

Za GP-01 mogu se prijaviti svi zainteresirani igrači snookera koji su registrirani kao članovi jednog od klubova pod okriljem Hrvatskog bilijarskog saveza i to najkasnije do utorka, 02.10.2018. u 14.00 h.

– grupnu prijavu za sve natjecatelje svog kluba provodi isključivo voditelj pojedinog kluba ispunjavanjem obrasca za prijavu te dostavom istog na e-mail: snooker@biljar.hr (obrazac za grupnu prijavu može se preuzeti ovdje: grupna prijavnica)

– prijava se može izvršiti i u drugom pismenom obliku ili formatu (e-mail, pdf, word itd.), ali mora sadržavati sve tražene podatke iz obrasca za prijavu. U suprotnom prijava se neće prihvatiti.

VAŽNA NAPOMENA: svaka prijava na GP turnir je strogo obvezujuća i zloupotreba će biti primjereno kažnjena.
Svaka prijava može se opozvati do zaključenja prijavne liste isključivo e-mailom voditelja kluba najkasnije do utorka, 02.10.2018. u 14.00 h.
Naknadna odjava od nastupa na turniru kad je već objavljen ždrijeb i formirana satnica turnira će prema sportskom i disciplinskom pravilniku biti moguća, ali će za natjecatelja ostati obveza plaćanja pune kotizacije za turnir kao da je nastupio bez obzira na razlog odustajanja!

Svaki igrač koji procijeni da se može plasirati na GP-01 turnir kroz ‘listu čekanja’ dužan je izvršiti redovnu prijavu za GP-01. Ako NE ostvari pravo nastupa na GP-01, može se prijaviti i za CHT-01 na kojem može bezuvjetno nastupiti.
Ako se neki od igrača koji su stekli neosporno pravo nastupa na GP-01 ne prijave za turnir, njihova mjesta će se popunjavati s ‘liste čekanja’, a pravo prvenstva imaju igrači bolje plasirani na službenoj ranglisti.

Format i modus:

– nastupa fiksno 24 igrača
– formirati će se 8 (osam) grupa s tri igrača u grupi
– dvojica prvoplasiranih u grupi ostvaruju pravo daljnjeg nastupa u 1/8 finala koja se kao i 1/4, 1/2 i finale igra prema klasičnom k.o. sistemu što znači da gubitnik odmah ispada iz daljnjeg natjecanja
– svi mečevi u grupnoj fazi igraju se prema modusu ‘bolji iz 3 framea’, skraćeno ‘Bo3’, a 1/8, 1/4 i 1/2 igraju se prema modusu ‘bolji iz 5 frameova’, skraćeno ‘Bo5’, a finale se igra prema modusu  ‘bolji iz  7 frameova’, skraćeno ‘Bo7’
– ako se u mečevima grupne faze ne završe dva framea u roku od ukupno 80 minuta, eventualni treći frame igrati će se (umjesto 15) sa šest crvenih kugli na stolu
– kad jedan od igrača ostvari takvu bodovnu prednost da protivnik ima zaostatak od najmanje 4 snookera, automatski dobiva frame
– 4 grupe (biti će određene ždrijebom, a mogu biti npr. A, F, B i E) odigrati će svoje mečeve u petak u tri zasebna sessiona što znači da svi mečevi počinju točno u isto vrijeme; prvi session započinje u petak u 18.30 h, drugi u 20.00 h, a treći u 21.30 h
– 4 grupe (biti će određene ždrijebom, a mogu biti npr. C, H, D i G) odigrati će svoje mečeve u subotu u tri zasebna sessiona što znači da svi mečevi počinju točno u isto vrijeme; prvi session započinje u subotu u 13.00 h, drugi u 14.30 h, a treći u 16.00 h
VAŽNO: ako nakon mečeva u grupi sva trojica natjecatelja imaju jednak broj pobjeda i identičnu frame razliku, odigrati će odmah po završetku zadnjeg meča u grupi ‘SHOOT OUT’ ( svaki protiv svakog) s jednom crvenom kuglom (detaljno pojašnjenje igrači će dobiti od Voditelja turnira)
– 1/8 finala igra se u dva sessiona i to session 1 u subotu u 18.30 h, a session 2 u 20.30 h
– 1/4 finale se igra u jednom sessionu i to u nedjelju u 12.00 h
– 1/2 finale se igra u nedjelju u 14.30 h, a finale u 17.00 h, a odmah poslije finala najuspješnijima će biti od strane Odbora za snooker dodijeljene prigodne nagrade
– svi igrači koji ostvare plasman u 1/4 finale prema sportskom pravilniku HSL-a ostvaruju sigurno pravo nastupa na GP-u u sljedećem ciklusu

Ždrijeb i satnica:

– ždrijeb turnira izvršiti će se u utorak, 02.10.2018. u 18 h u prostorijama kluba ‘SC POT’ od strane Voditelja lige i Odbora za snooker, a događaju mogu prisustvovati svi zainteresirani
– ždrijeb je polu-dirigiran što znači da se 24 natjecatelja razvrstavaju u tri različite grupe i nije moguće da se igrači jedne grupe nalaze u istoj grupi
Prvu grupu čine natjecatelji – nositelji, a to su igrači koji na službenoj ranglisti zauzimaju najboljih 8 pozicija; prvoplasirani na toj ranglisti (ako se prijavi na turnir) biti će prvi nositelj i razvrstan u grupu A, drugoplasirani u grupu B i tako redom; u drugu jakosnu grupu ulazi sljedećih osam, a u treću jakosnu grupu preostalih osam natjecatelja na osnovi trenutnog plasmana na službenoj rang listi
– ždrijeb i točna satnica mečeva pojedinih natjecatelja biti će objavljena najkasnije u četvrtak, 04.10.2018. do 12 h na službenoj web stranici

Dress code:

– natjecatelji su dužni nastupiti u dress codeu tipa B što podrazumijeva: hlače izrađene od finih materijala (jeans i sl. nisu prihvatljivi), košulja od finog materijala, prsluk i primjerene cipele (tenisice, jogging obuća i sl. nije dozvoljena)
– za nastup u 1/4 finalu, 1/2 finalu i finalu natjecatelji su dužni biti odjeveni prema pravilu dress codea tip A, što podrazumijeva sve stavke iz dress codea B plus leptir mašna ili kravata

Voditelj turnira:
– ulogu Voditelja GP-01 turnira će  preuzeti i obavljati Krešimir Čudina uz asistenciju Darija Miočića
– Voditelj turnira između ostalih brojnih drugih, ima i sljedeće obaveze: primiti svakog pojedinog (ili grupu) igrača, informirati i pojasniti mu osnovne regule i pravila za vrijeme trajanja turnira
– Voditelj turnira priprema stolove za turnir i određuje početak svakog sessiona
– svaki natjecatelj dužan se javiti Voditelju turnira najkasnije 20 minuta prije početka meča, uplatiti kotizaciju i primiti od Voditelja sve nužne informacije i svu potrebnu dokumentaciju za uspješnu provedbu turnira
– Voditelj turnira će na svaki upit pružiti traženu informaciju
– Voditelj turnira će pripremiti nove zapisnike HSL-a za svaki meč koji će biti uručeni natjecateljima za stolom na kojem igraju svoj meč
– Voditelj turnira će detaljno informirati natjecatelje o ispravnom popunjavanju zapisnika
– Voditelj turnira neće dozvoliti nastup natjecateljima koji nisu odjeveni u skladu s propisanim dress codeom GP-a
– natjecatelji su dužni uvažavati upute i odredbe Voditelja turnira
– voditelj turnira ima ovlasti Odbora za snooker u slučaju neprimjerenog ponašanja pojedinca ili iz drugih razloga, istog sankcionirati, a u dogovoru s Odborom za snooker
– ostalo prema pravilniku

Suđenje:
– za sve mečeve  od 1/4 finala nadalje osigurani su suci
– u svim preostalim mečevima u grupnoj fazi igrač koji nije na udarcu preuzima ulogu suca
– za vrijeme cijelog turnira primjenjivat će se aktivno pravilo foul &miss; sudac (ili igrač u ulozi suca) može maksimalno dva puta zaredom suditi foul & miss

Kotizacija:
– svaki natjecatelj dužan je bez iznimke prije odigravanja svog prvog meča uplatiti kompletan iznos kotizacije u visini 130,00 kn Voditelju turnira; UPOZORENJE: igrač koji nije uplatio kotizaciju prije početka meča nema pravo i neće pristupiti stolovima turnira

Nagrade:
– najboljih šesnaest (16) natjecatelja na turniru osvojit će prigodne nagrade

 

LISTA PRIJAVA – GRAND PRIX 01

Na turniru će nastupiti 24 igrača, a pravo nastupa na turniru određuje se prema poziciji igrača na službenoj ranglisti, zajedno sa igračima koji su ostvarili plasman u 1/4 finale na GP-06 turniru (posljednji GP turnir sezone 2017/2018), te igrači koji su to pravo ostvarili plasmanom u 1/2 finale na CHT-06 turniru (posljednji CHT turnir sezone 2017/2018).

Popis igrača koji imaju neosporno pravo nastupa na GP-01 turniru (lista će se ažurirati sve do isteka roka za prijavu):

Br. Natjecatelj Klub Datum prijave
1 Filip Bermanec Mr. Q 1.10.2018.
2 Saša Novak Mr. Q 1.10.2018.
3 Imran Ayaz Khan POT 2.10.2018.
4 Luka Lepesić Mr. Q 1.10.2018.
5 Goran Puškaš Mr. Q 1.10.2018.
6 Edin Redžić 8 ball 2.10.2018.
7 Aleksandar Vučetić Nugget 2.10.2018.
8 Tin Topić Nugget 2.10.2018.
9 Filip Šebek Nugget 2.10.2018.
10 Alen Rašan POT 2.10.2018.
11 Alexander Sabljak Nugget 2.10.2018.
12 Domagoj Sajko POT 2.10.2018.
13 Ivan Švehla Mr. Q 1.10.2018.
14 Krešo Ceraj Metropolis 1.10.2018.
15 Darko Vranjanin POT 2.10.2018.
16 Davor Urbančić POT 2.10.2018.
17 Antonijo Bezmalinović POT 2.10.2018.
18 Marko Rkman Nugget 2.10.2018.
19 Renato Herman POT 2.10.2018.
20 Darko Gašparović POT 2.10.2018.
21 Nino Reskušić POT 2.10.2018.
22 Berislav Cerinski POT 2.10.2018.
23 Hrvoje Bosnar POT 2.10.2018.
24 Dario Miočić POT 2.10.2018.

 

Svim natjecateljima želimo uspješan nastup i uživanje u snooker sportu.

 

Krešimir Čudina